fbpx

Apartamenty, mieszkania i nieruchomości - Torrevieja

To hiszpańskie miasto słynie z pięknej, słonecznej pogody i szerokich plaż, na których można się raczyć zdrowym mikroklimatem. Jest to także świetna baza wypadowa dla turystów, którzy chcą pozwiedzać istotne zabytki i reprezentacyjne regiony Hiszpanii. Ta lokalizacja otwiera bogate możliwości dla inwestorów chcących zamieszkać w tym urokliwym miejscu, a także pragnących czerpać zyski z wynajmu sezonowego.

Czytaj dalej

Nieruchomości na słonecznym wybrzeżu

Oferty wynajmu i sprzedaży są zróżnicowane, dlatego każdy może wybrać dla siebie idealne rozwiązanie. Wybierając mieszkania w Torrevieja, warto zwrócić uwagę na:

  • pochodzenie z rynku wtórnego lub pierwotnego – dostępne są apartamenty używane oraz nowe, urządzone lub do samodzielnej aranżacji,
  • metraż – można kupić niewielkie kwatery o przestrzeni kilkudziesięciu metrów kwadratowych, jak i duże lokale, których powierzchnia wynosi nawet ponad sto metrów kwadratowych; rodzaj nieruchomości – dom, działka czy mieszkanie lub bungalow? A może budynek mieszczący w sobie kilka apartamentów, gdzie można zorganizować wygodny pensjonat dla turystów? Wszystkie rozwiązania znajdują się w ofercie,
  • udogodnienia – kilka łazienek, balkon lub taras oraz ogród z basenem, ogrzewanie i klimatyzacja to tylko przykłady propozycji, z których można skorzystać,
  • lokalizację – nieruchomości w hiszpańskiej miejscowości są usytuowane w centrum, w pobliżu punktów usługowych i całej infrastruktury miejskiej. Można też znaleźć apartamenty o niezwykle atrakcyjnej z punktu turystycznego lokalizacji. Pierwsza linia brzegowa pozwala cieszyć się nadmorskim klimatem i pięknymi widokami.

Domy w Hiszpanii – czy warto?

Największą zaletą miasta, przyciągającą zarówno turystów, jak i mieszkańców są plaże – szerokie, piaszczyste i skąpane w promieniach słońca. Spokojne zatoki pozwalają schronić się w cieniu klimatycznych palm, deptak miejski zachwyca pomnikami, a z wieży obronnej można podziwiać panoramę okolicy. Ciekawy krajobraz kreują też dwa jeziora w Parku Narodowym. Wysoki poziom zasolenia wody powoduje niezwykły efekt różowej barwy jezior, a stada flamingów ożywiają pejzaż i czynią go kolorowym oraz radosnym. Miejsce to jest również doskonałe do obserwowania niezwykłej fauny i obcowania z żółwiami, wielobarwnymi karpiami i kaczkami.

Turyści często korzystają z możliwości wybrania się w rejs katamaranem ze szklanym dnem – to niezapomniane doznanie, podczas którego można zbliżyć się do morskiego życia i wykonać oryginalne zdjęcia. Jako wygodne miejsce wypadowe, Torrevieja cechuje się bogatym potencjałem, dlatego nieruchomości w tym mieście zyskują coraz większą popularność, a lokalizacja ta jest uwielbiana przez miłośników plażowania, wodnych sportów i obcowania z naturą.

Atrakcyjne ceny nieruchomości

Rynek mieszkaniowy w Hiszpanii jest stabilny i pozwala nabyć nieruchomość w atrakcyjnej cenie. Można zainwestować w niewielki apartament lub duży dom – w zależności od indywidualnych możliwości finansowych oraz preferencji użytkowych. Wiele zależy od tego, czy mieszkanie będzie przeznaczone do codziennego życia, czy stanie się kwaterą do wynajęcia dla turystów. Cel inwestycji wpływa też na sposób aranżacji pomieszczeń. Te dedykowane wakacyjnym noclegom powinien cechować neutralny i przyjazny wystrój. W ofercie znajdują się zarówno urządzone apartamenty, jak i domy w stanie developerskim.

Dla kogo Torrevieja to trafna opcja?

Jest to rozwiązanie, z którego korzysta wielu obcokrajowców. Inwestorami są też osoby poszukujące wakacyjnego celu podróży, gdzie można cieszyć się niezakłóconą pogodą oraz korzystać z pięknych plaż. Jednak są to również przedsiębiorcy, którzy planują czerpać zyski z wynajmu lokali dla turystów.

Jak wybrać mieszkanie lub dom? Warto wziąć pod uwagę wspomniane aspekty – lokalizację, metraż i dostępne wyposażenie, a także cenę i typ zabudowy. Staranne przemyślenie indywidualnych potrzeb pozwoli stworzyć swój mały raj na ziemi w tym hiszpańskim mieście.