fbpx

Apartamenty, mieszkania i nieruchomości - Denia

Jednym z najpiękniejszych miast Hiszpanii, w którym coraz chętniej osiedlają się mieszkańcy innych zakątków Europy, jest Denia. Położona 80 km na północ od Costa Blanca miejscowość tętni życiem, czaruje malowniczymi widokami i zachwyca bogatą historią i kulturą. Obecnie nieruchomości powstają głównie na obrzeżach miasta. Są to zarówno apartamentowce, jak i domy, w tym też bungalowy.Read more
1 2 3
W Denii mieszka około 40 tys. mieszkańców, jednak w okresie urlopowym liczba ta znacznie wzrasta. Miasto stanowi jedno z największych centrów turystycznych regionu. Jeśli Państwo jesteście zainteresowani zakupem lub wynajmem nieruchomości w Denii – zachęcamy do skorzystania z możliwości, jakie proponuje NorPol Invest Group. Gwarantujemy, że współpracując z nami, zyskujecie Państwo dostęp do najciekawszych ofert, niezależnie, czy chodzi o skromniejszy bungalow, mniejsze lub większe domy, czy apartamenty.

Denia – miasto z historią, bogatą kulturą i mnóstwem atrakcji

Początki osadnictwa sięgają starożytnego Rzymu, kiedy Imperium Romanum organizowało stąd wyprawy do Północnej Afryki. Wiele lat później miasto i jego okolicę zajęli muzułmanie, co znacznie odcisnęło się na lokalnej kulturze i architekturze. Jednym z najbardziej widocznych dowodów na silne oddziaływanie kultury mauretańskiej jest wzniesiony na wzgórzu zamek, służący do obrony okolicznych wód i terenów.Miłośnicy aktywnego wypoczynku na wolnym powietrzu z pewnością docenią piękno Parku Krajobrazowego pasma górskiego Montgo. Poprzecinany szlakami turystycznymi stanowi doskonałe miejsce na piesze wędrówki trekkerów, jak i wypady rowerowe o różnej intensywności. Z drugiej strony długi na 20 km pas piaszczystych plaż z krystalicznie czystą wodą, jak i mocno rozwinięta turystyczna infrastruktura pozwalają cieszyć się licznymi atrakcjami wodnymi. Kitesurfing, nurkowanie, żeglowanie – to tylko niektóre możliwości, jakie czekają tutaj na ludzi żądnych emocjonujących zabaw.Warto wspomnieć, że Denia to także jeden z największych i najważniejszych portów morskich regionu. Stąd też można wypłynąć statkiem na najważniejsze hiszpańskie wyspy na Morzu Śródziemnym:
  • Majorkę,
  • Minorkę,
  • Ibizę
i do wielu innych miast. Sama Denia ma do zaoferowania mnóstwo ciekawych atrakcji. Stare miasto, pełne restauracji, barów i klubów, tętni życiem zarówno za dnia, jak i nocą. Z drugiej strony są tu liczne sklepy najlepszych marek odzieżowych i nie tylko.Bliskość morza to także gwarancja świeżych ryb, krewetek i innych jego dóbr. Region słynie również z produkcji warzyw i owoców, w tym pomarańczy, arbuzów czy melonów. Mimo tego, jak bogata jest lokalna kuchnia, wciąż można zjeść wiele potraw z różnych zakątków świata, co wynika z dużej popularności Denii wśród turystów zagranicznych.

Nieruchomości w Denii

Atrakcje, bliskość natury, niezwykła atmosfera południowo-wschodniego hiszpańskiego miasta sprawiają, że to idealna miejscowość dla osób, pragnących zamieszkać tu na stałe lub zapewnić sobie wygodne lokum na czas urlopu. W naszej ofercie dostępne są najróżniejsze nieruchomości położone w Denii. Jeśli interesują Państwa niewielkie bungalowy lub duże, kilkukondygnacyjne domy – jesteśmy przekonani, że znajdziecie tu najciekawsze propozycje.