fbpx

Apartamenty, mieszkania i nieruchomości - Costa blanca

„Białe Wybrzeże” to wyjątkowy punkt na mapie Hiszpanii. To tutaj, na wschodnim krańcu Półwyspu Iberyjskiego, kwitnie życie turystyczne. Jednocześnie panują tu znakomite warunki bytowe dla stałych mieszkańców. Wysoka średnia roczna temperatura, chłodna bryza znad Morza Śródziemnego i skuteczna bariera gór, ograniczająca wpływ kontynentalnych mas powietrza sprawiają, że to jeden z najprzyjaźniejszych terenów do życia. Stąd też coraz więcej nieruchomości na Costa Blanca wykupywanych jest przez mieszkańców innych krajów Europy i nie tylko.Czytaj dalej
Teraz w ofercie NorPol Invest Group znajdziecie Państwo wiele interesujących propozycji. W katalogu dostępne są na sprzedaż m.in.:
  • pięknie wyposażone apartamenty,
  • eleganckie domy,
  • przytulne mieszkania,
  • luksusowe wille
i wiele innych. Każdy bungalow lub inna nieruchomość są kompletnie wyposażone. Zróżnicowanie w stylizacji pozwala dobrać optymalne rozwiązanie.

Costa Blanca – znakomite miejsce do życia

Dlaczego warto zainteresować się mieszkaniami w regionie Costa Blanca? Jego ogromną zaletę stanowią liczne słoneczne dni, a także optymalne temperatury. To jeden z obszarów naszej planety, który uznaje się za najbardziej przyjazny do zamieszkania przez ludzi. Z drugiej strony co roku w okresie wakacyjnym przyciąga tysiące turystów żądnych przygód, jak i zapoznania się z wyjątkową kulturą. Zachwyca również rozmaitość natury – Costa Blanca dzieli się na dwie części:
  • Marina Alta – północna, charakteryzująca się różnorodną linią brzegową z mnóstwem zatoczek i jaskiń,
  • Marina Baixa – południowa, z piaszczystymi, długimi plażami, oblewanymi przez najczystsze wody Morza Śródziemnego. Do najsłynniejszych plaż na tym obszarze należą Playa de Poniente i Playa de Mal Pas.
Z jednej strony bliskość morza, a z drugiej – wypiętrzonych gór, sprawiają, że region ten stanowi spełnienie marzeń miłośników aktywnego wypoczynku.Ponadto na całym Białym Wybrzeżu nie brakuje miejscowości, będących ośrodkami turystycznymi o odmiennym charakterze. W okolicy znajduje się wiele małych miasteczek, oferujących atrakcje związane z lokalną kulturą, jak i dużych centrów miejskich, w których życie tętni za dnia i nocą. Do najważniejszych należą m.in. Santa Pola, Torrevieja, Benidorm i Javea.

Moc rozrywki dla każdego

Na turystów, jak i osoby, decydujące się na osiedlenie na Costa Blanca, czeka wiele różnorodnych form rozrywki. Co warto zobaczyć w tym regionie? Jest wiele miejskich i historycznych atrakcji. Ogromne wrażenie robi zamek św. Barbary w Alicante. W Santa Cruz można podziwiać białe domy udekorowane płytkami azulejos. Obowiązkowy punkt do odwiedzenia dla każdego turysty stanowi też El Palmeral w Elche. Ten gaj palmowy stał się domem dla drzew, liczących nawet 300 lat, dzięki czemu został wpisany na listę dziedzictwa UNESCO.Natomiast Benidorm to miasto, które nazywa się Nowym Jorkiem Morza Śródziemnego. Wiele hoteli, restauracji, klubów i dyskotek sprawiają, że życie toczy się tutaj przez 24 godziny. W regionie oczywiście nie brakuje innych atrakcji turystycznych. Dla miłośników romantycznej architektury z dala od wielkomiejskiego zgiełku idealnym miejscem będzie Altea, nazywana też białym miasteczkiem.Piękno architektury i rozrywka to oczywiście nie wszystko. Niezwykła kultura, łącząca wpływy islamu i chrześcijaństwa, a także pyszna kuchnia dopełniają uroku Costa Blanca. Nic dziwnego, że dom odnalazło tu wielu mieszkańców innych zakątków Europy. Jeśli i Państwo pragniecie zakupić w Hiszpanii nieruchomość – zapraszamy do współpracy z naszą firmą. Gwarantujemy, że u nas znajdziecie najlepsze apartamenty i domy na sprzedaż.