fbpx

Proces zakupu

Proces zakupu

Po zapoznaniu się z naszymi ofertami i uzgodnieniu terminu przylotu, proponujemy wynajęcie naszych apartamentów, pobyt w zaprzyjaźnionym w hotelu. Odbieramy Państwa z lotniska i zapoznajemy z przygotowaną ofertą. Do każdej z nich przedstawimy także koszty związane z zakupem, podatkami, opcje wynajmu oraz naszej obsługi. Przy dokonaniu rezerwacji oferujemy dodatkowe prezenty od naszej firmy.
W trakcie wizyty nie tylko skupiamy się na nieruchomościach i ich walorach, ale również na oprawie prawnej. Przedstawiamy naszych prawników którzy są do Państwa dyspozycji, za ich pośrednictwem sprawdzamy każdą nieruchomość i uzyskujemy wszelkie potrzebne informacje, tłumaczenia itd.

Dokumenty potrzebne do zakupu nieruchomości w Hiszpanii:

  1. Numer NIE (numero de identificacion de estranjero) wyrabiany tu na miejscu lub można go zrobić w kraju zamieszkania, jest on potrzebny dopiero w momencie zakupu nieruchomości.
  2. Paszport lub ID jest również wymagany, zarówno oryginał jak i kopia tego dokumentu.
  3. Konto w hiszpańskim Banku, zostanie otwarte w placówkach banku lub przez internet.
    W przypadku kredytu hipotecznego, dodatkowe informacje będą wymagane przez bank. Przez wszystkie procedury przeprowadzimy Państwa razem.

Koszty związane z zakupem nieruchomości w Hiszpanii:
10 % jest to podatek od nieruchomości zarówno przy rynku wtórnym jak i pierwotnym oraz około 3 % kosztów notarialnych. Po zakupie nieruchomości, raz do roku płacimy podatek który nazywa się IBI (Impuesto Sobre Bienes Inmuebles) na polski jest to po prostu podatek katastralny. Przykładowy koszt dla apartamentów to około €200 – €300 euro, jeśli jest to willa opłata ta wynosi około €200 – €600 rocznie .
Czynsz (jeśli jest to mieszkanie lub dom w urbanizacji wspólnej) koszty szacowane są dla apartamentów od €25 – €60 miesięcznie. W przypadku większych apartamentów na osiedlach z basenami; spa itd, koszty mogą być nieco większe. Natomiast wille nie posiadają opłat czynszowych, chyba że  stoją na działkach urbanizacji wspólnych.

Wszelkie dodatkowe informacje oraz odpowiedzi na Państwa pytania, będą omówione podczas wizyty rekonesansowej.