fbpx

Blog

Altea białe miasteczko na wybrzeżu Costa Blanca.

W dzisiejszym dniu opiszemy dlaczego warto zwiedzić miasteczko Altea.
Przepiękne i urokliwe białe domy nadają temu miejscu kameralny klimat, dodatkowym atutem jest niska zabudowa. Altea nie jest typowym zatłoczonym miastem, wąskie uliczki, ładnie oświetlone wieczorami, romantyczny klimat sprawiają że chce się tutaj wypoczywać.
Co warto zobaczyć :

Kościół Iglesia de Nuestra Señora del Consuelo usytuowany w samym sercu miasta. Zabytek pochodzi z XVII wieku. Niesamowity widok stanowi zdobiona niebieska kopuła, która jest znakiem rozpoznawczym tego miasteczka. Blisko kościoła znajduje się Plaza de la Iglesia, otoczona klimatycznymi restauracjami oraz sklepikami z rękodziełem.
Bellaguarda wieża z XIV która jest pozostałością po murach obronnych miasta.

Plaże:

Plaże w Altea są żwirowe do najbardziej popularnych należą Playa Espigo o długości 700 metrów, znajduje się przy bulwarze, Playa de la Roda wyróżniona błękitną flagą, otoczona dużą ilością barów, restauracji, Playa de Cap Blanch plaża żwirowa i piaszczysta oferuje dobrą infrastrukturę, plac zabaw dla dzieci, miejsce do gry w siatkówkę i w piłkę nożną lub ręczną, jak kto woli. Oprócz plaż mamy także wiele urokliwych zatoczek z turkusowym morzem. Paseo Marítimo de Altea: deptak wzdłuż brzegu, który ciągnie się od El Albir aż do rzeki Algar, a przy nim dużo dobrych restauracji i barów.
Restauracje – do najlepszych przysmaków należą:
Cargols amb ceba: ślimaki w sosie cebulowym.
Putxero amb pilotes: rosół
Arròs al forn: ryż z warzywami, mięsem i pomidorami
Empedrat: sałatka z dorszem i warzywami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *